Tablet – co to właściwie jest ?

tabletW dzisiejszych czasach, mobilność zaczyna odgrywać główną rolę w naszym życiu. Prawie w każdym ogłoszeniu o pracę wymagana jest mobilność. Obecnie synonimem tej cechy jest: posiadanie samochodu, telefonu komórkowego (natychmiastowy kontakt) i komputera przenośnego-laptopa.

Jednak od kilku lat, tablet stał się uniwersalnym narzędziem pracy biznesmenów i fajną alternatywą dla młodzieży (alternatywą zabawy dodajmy).Co to właściwie jest ten tablet? albo tablot (jak nazwał go kiedyś pewien Pan, który zamierzał kupić takie urządzenie w sklepie i trochę się przejęzyczył).

Tablet jest to przenośny komputer, który jest większy od telefonu komórkowego(chociaż telefony mają co raz większe ekrany), jednak mniejszy od notebooka. Główną zaletą jest posiadanie dużego ekranu dotykowego (jedynie co potrzeba do obsługi to palec, którym przesuwa się po ekranie, uruchamiając różne przydatne programy).Urządzenie to nie posiada klawiatury tak jak komputer pc lub przenośny (ma klawiaturę wirtualną), oczywiście istnieje możliwość dokupienia klawiatury fizycznej.

Tablet zaopatrzony jest w wbudowane dyski twarde, jednak istnieje możliwość powiększenia miejsca na dane, dokupując karty pamięci. Wszystkie tablety mają wbudowaną kartę do bezprzewodowej łączności. Aplikacje do tabletu można pobrać za pomocą internetu ze sklepów online (istnieje możliwość darmowego lub odpłatnego ściągnięcia programów z sieci).

Systemami, które można najczęściej spotkać w tabletach i komórkach jest system iOS oraz Android, które pozwalają na swobodne korzystanie z internetu (przeglądanie stron, odbieranie poczty, oglądanie filmów, rozmawianie przez komunikatory internetowe, korzystanie z darmowych gier i wiele innych). Urządzenie to można spotkać w różnych zakresach cenowych od 200 zł do nawet 3000 zł (różnią się jakością wykonania, wielkością ekranów, danymi technicznymi ).

Dzięki tym wszystkim możliwością, tablet stał się alternatywą dla biznesmenów, którzy w każdym momencie: mogą wysłać projekt do pracy, sprawdzić notowania giełdowe, rozkład pociągu, czy też po prostu pograć.