Nowy tablet Sony Xperia Tablet Z dostępne na zamówienie już od 15.07.2013

dbTak niesamowicie jasny, że poczujesz się jakbyś tam był
Pomyśl o najostrzejszym, najjaśniejszym ekranie telewizora. Teraz wyobraź go sobie w tablecie. Xperia Tablet Z zapewnia takie same doświadczenia podczas oglądania, jak telewizor HD. Stworzony przez ludzi odpowiedzialnych za telewizory BRAVIA, Xperia Tablet Z mieści doświadczenie ekspertów Sony w tablecie HD. Doskonały wyświetlacz o przekątnej 10,1 cala Reality Display jest obsługiwany przez technologię Mobile BRAVIA Engine 2, która wzmacnia i wzbogaca każdy obraz.

Oglądanie jak w kinie

Dzięki unikatowej aplikacji Filmy od Sony, oglądaniu na szerokim ekranie oraz zaawansowanej technologii ekranowej, Xperia Tablet Z to tablet HD, który pozwoli Ci doświadczyć filmów niczym w kinie. Aplikacja Filmy automatycznie pobiera informacje o pobranych lub załadowanych filmach i umożliwia wyświetlanie ich w wysokiej jakości. Przeglądaj tysiące filmowych hitów w usłudze Video Unlimited, rozsiądź się i obejrzyj je na świetnym, panoramicznym wyświetlaczu, po czym daj się porwać muzyce z dźwiękiem przestrzennym 3D.

Połączona rozrywka jak nigdy wcześniej
Xperia Tablet Z zapewni Ci więcej, niż zwykły tablet. Wykorzystaliśmy nasze wszechstronne doświadczenie w elektronice użytkowej, aby stworzyć tablet z systemem Android gotowy na zupełnie nowy poziom łączności. Xperia Tablet Z potrafi sterować innymi urządzeniami, dzielić zawartość między ekranami i służyć za idealnego towarzysza podczas oglądania filmów. Możesz zmieniać programy w telewizorze podczas korzystania z Twittera. Chcesz zobaczyć swoje wspomnienia na dużym ekranie? Wybierz zdjęcie w swoim tablecie HD i udostępnij je na telewizorze z funkcją One-touch mirroring. Żadnych przewodów, przycisków, problemów. Zawartość dokładnie taka jaką chcesz i gdzie chcesz. Chcesz mieć to wszystko także w ruchu? Xperia Tablet Z zapewnia rewelacyjną szybkość dzięki sieci LTE/4G.

Niebywale szybkie działanie – Czterordzeniowy procesor
Połączyliśmy najnowsze oprogramowanie Sony z potężnym procesorem Qualcomm Snapdragon S4 Pro. Ten zaawansowany, czterordzeniowy procesor o częstotliwości 1,5 Ghz zapewni Ci maksymalną wydajność i szybkość oraz niesamowitą grafikę bez szybkiego wyczerpywania baterii. Włącz wiele aplikacji jednocześnie, przeglądaj Internet bez żadnego doładowywania, oglądaj filmy w transmisji strumieniowej bez żadnych przerw. Procesor Snapdragon S4 Pro jest asynchroniczny, co oznacza, że każdy z jego rdzeni pracuje niezależnie od siebie. Dzięki temu korzystasz z takiej mocy, jakiej w danej chwili potrzebujesz, bez jej marnotrawienia.

Wspaniała grafika
Snapdragon S4 Pro posiada dedykowany procesor graficzny Adreno 320 GPU (graphics processing unit). Jest on dwa razy szybszy niż poprzedni procesor Adreno, co oznacza, że możesz grać w najbardziej zaawansowane, wizualnie oszałamiające gry 3D oraz przeglądać Internet szybko i bez problemów.

Odporny na wodę i kurz
Przetestowaliśmy Xperia Tablet Z, aby mieć pewność, że poradzi sobie z wodą i kurzem. Wysokie normy IP55 oraz IP57 oznaczają, że tablet może spędzić 30 minut pod wodą, jak też poradzi sobie z dużym strumieniem wody. Tablet Xperia Z został także poddany rygorystycznym testom w komorze pyłowej, aby upewnić się, że działa bez problemu.

Nietłukące się szkło
Przedni panel w Xperia Tablet Z stworzono z wytrzymałego, hartowanego szkła z nietłukącą powłoką.

Oszałamiające zdjęcia przy dowolnym oświetleniu – Aparat o rozdzielczości 8 MP wraz z przetwornikiem Exmor R dla telefonów
Xperia Tablet Z posiada zaawansowany aparat na tylnym panelu, dzięki czemu zrobisz piękne zdjęcia HD i filmy – zawsze i wszędzie. Aparat o rozdzielczości 8 megapikseli jest zbudowany z tych samych części co wiodące aparaty Sony, aby zapewnić najlepszą jakość. Czujnik Exmor R dla telefonów to wersja dla telefonów rewolucyjnego przetwornika Sony Exmor R, stworzonego aby robić wyjątkowe zdjęcia nawet przy świetle świec. Teraz Xperia Tablet Z pozwoli Ci robić świetne zdjęcia przy pomocy tabletu, zapewniając niski poziom szumu, nawet w słabych warunkach oświetleniowych.

Aparat HD do rozmów
Wieczorna rozmowa? Dodaliśmy czujnik Sony Exmor R dla telefonów także do aparatu HD o rozdzielczości 2 megapikseli na przednim panelu. Dzięki temu możesz prowadzić rozmowy w wysokiej jakości nawet przy słabszych warunkach oświetleniowych.

android_4.1.jpg

Android 4.1 Jelly Bean
Jeden z najdynamiczniej rozwijanych i najpopularniejszych systemów stworzonych z myślą o mobilnych urządzeniach. Wykorzystywany głównie w smartfonach i tabletach coraz częściej pojawia się również w laptopach z dotykowym ekranem. Działa szybko i stabilnie, a dzięki możliwości instalowania wtyczek, widgetów oraz dodatkowego oprogramowania (m.in. ze sklepu Google Play), pozwala użytkownikowi na bardzo obszerną personalizację zarówno wyglądu, jak i funkcjonalności. Producenci sprzętu często modyfikują system dodając autorskie nakładki oraz aplikacje, które jeszcze bardziej zwiększają komfort obsługi.

android_market_a.jpg

Google Play
Setki tysięcy programów, gier, widżetów i narzędzi zebranych w jednym miejscu, czyli internetowy sklep dla użytkowników systemu Android. Google Play udostępnia zarówno wersje płatne, jak i bezpłatne aplikacji, które pozwalają na spersonalizowanie smartfona lub indywidualne dostosowanie funkcjonalności tabletu, a także na multimedialną zabawę wykorzystującą dotykowy ekran. Wciąż rozwijany (codziennie dodawane są nowe aplikacje), stanowi obowiązkową pozycję dla wszystkich użytkowników, którym nie wystarczają domyślne programy systemu spod znaku „zielonego robota”.

arm.jpg

Architektura ARM
Zastosowanie nowoczesnego procesora bazującego na architekturze ARM gwarantuje wysoką wydajność, która przekłada się na szybkość działania i komfort obsługi. Dzięki niemu możliwa jest wielowątkowa obsługa aplikacji oraz płynne odtwarzanie materiałów wideo Full HD oraz gier. Ważny jest również niski pobór energii, dzięki któremu można dłużej pracować na tablecie z dala od źródła prądu. Procesor zapewnia również błyskawiczne uruchamianie się urządzenia oraz ciągłe połączenie z Internetem.

2_kamery.jpg

2 kamery
Zastosowanie dwóch kamer otwiera przed użytkownikiem nowe możliwości komunikacji oraz multimedialnej zabawy. Przednia kamerka (zazwyczaj z mniejszą rozdzielczością) pozwala na prowadzenie wideo rozmów oraz chatów ze znajomymi lub współpracownikami. Tylna kamerka charakteryzująca się najczęściej lepszymi parametrami, a wspierana dodatkowo przez diodę doświetlającą, spełnia funkcję cyfrowego aparatu z opcją nagrywania filmów, często w jakości Full HD.

bluetooth.jpg

Bluetooth
Dzięki Bluetooth możliwe jest bezprzewodowe przesyłanie danych pomiędzy urządzeniami. Charakteryzuje się niskim poborem energii, zasięgiem nawet do 100 metrów oraz łatwą obsługą, nie wymagającą dodatkowego oprogramowania. Stosowany m.in. w telefonach komórkowych, laptopach, tabletach, modemach, zestawach słuchawkowych, drukarkach pozwala szybko połączyć urządzenia i przesłać pomiędzy nimi dokumenty, dzwonki, utwory mp3, a nawet nieduże filmy. Bluetooth wykorzystywany jest również do podłączania kontrolerów (m.in. myszy, klawiatury, gamepady), dzięki którym można znacząco zwiększyć komfort pracy z tabletem lub laptopem.